bajum.pl
Mądre zabawki dla dzieci - wsparcie dla rozwoju smyków
Mądre zabawki dla dzieci - wsparcie dla rozwoju smyków

Zabawki kreatywne dla dzieci, czyli jakie?

Gdy maluch przychodzi na świat, zaczyna sobie stopniowo przyswajać rządzące nim prawa. Mądre zabawki dla dzieci pomagają mu w przyjemny i łatwy sposób chłonąć nową wiedzę, a także rozwijać umiejętności motoryczne. Stymulują zmysły, pobudzają wyobraźnię i wzmacniają pewność siebie. Kreatywne zabawki dostarczają rozrywki, a jednocześnie uczą. Ich popularność wśród rodziców z roku na rok rośnie. Dowiedz się o nich więcej.

Mądre zabawki dla dzieci - wsparcie dla rozwoju smyków

Dlaczego kreatywne zabawki są coraz częściej kupowane przez rodziców? Nie tylko sprawiają maluchom mnóstwo radości, ale ułatwiają też poznawanie otaczającej je rzeczywistości. Nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna, a dziecko przyswaja sobie nowe rzeczy niejako “przy okazji”, świetnie się przy tym bawiąc. Zabawki kreatywne dla dzieci sprzyjają poprawie koncentracji, wspierają myślenie przyczynowo - skutkowe oraz skłaniają do szukania nowych rozwiązań. Często ćwiczą przy tym koordynację wzrokowo - ruchową, zwiększają poczucie zaradności i sprawiają, że dziecko nabiera odwagi do podejmowania wyzwań.

Mądre zabawki dla dzieci nigdy im się nie nudzą. Stanowią ciekawy i twórczy sposób na spędzanie czasu ze swoją pociechą. Aby jednak spełniały swoją rolę, należy dopasować je do wieku malucha.

Edukacyjne zabawki dla dzieci w wieku 1 roku

Twój maluch skończył rok? Aby stymulować jego zmysły, postaw na kreatywne zabawki sensoryczne, tworzone z myślą o najmłodszych. Przykład? W ofercie Bajum znajdziesz wykonane z miękkiego silikonu kubki przyssawki, którymi można bawić się na wiele różnych sposobów. Zgniatanie, badanie kształtów i przyklejanie kubków do gładkiej powierzchni to tylko niektóre z pomysłów na ich wykorzystanie. Kubeczki możesz zabrać ze sobą wszędzie. Posłużą maluchowi także jako naczynie do picia lub jedzenia.

[product id="1570, 1765, 1767" onlyAvailable="true"]

Inne zabawki kreatywne dla dzieci, które skończyły 12 miesięcy to sensoryczne książeczki kąpielowe, pluszaki z szeleszczącymi elementami, kolorowe kostki oraz klocki do wznoszenia prostych konstrukcji. Dzięki nim maluch ćwiczy koordynację ruchów. Wydające dźwięki zabawki lub te o nietypowej fakturze angażują zmysł dźwięku i dotyku, stymulując umysł dziecka. Bez wątpienia wzbudzają także jego ciekawość.

Kreatywne zabawki dla 2-latków

Jesteś rodzicem smyka w wieku 2 lat? Pomóż mu w poszerzaniu wiedzy o kolorach i kształtach. Poprzez mądre zabawki możesz także pobudzać wyobraźnię smyka. Kreatywne zabawki dla dzieci w tym wieku powinny łączyć w sobie prostotę z innowacyjnością. Za przykład weźmy dostępną w naszym sklepie internetowym deszczową piłeczkę, która urozmaica kąpiel, dostarczając dziecku sporą dawkę dobrej zabawy. Gdy dziecko ją zanurzy, piłeczka napełni się wodą. Po jej wyciągnięciu z otworu pada deszczyk. Maluch może zakryć otwór paluszkiem, kontrolując wypływanie wody.

[product id="1568, 1571, 1572" onlyAvailable="true"]

Jakie jeszcze zabawki dla 2-latka będą wsparciem dla jego kreatywności i zdolności logicznego myślenia? W tej roli znakomicie sprawdzą się proste gry typu memory oraz masy plastyczne, które umożliwiają dodatkowo rozwój umiejętności manualnych smyka. Bajum poleca także kreatywne muszelki Bilibo. Maluch może się w nich kręcić i bujać, co sprzyja poprawie zmysłu równowagi i koordynacji ruchowej.

[product id="1330, 1490, 1492, 1493" onlyAvailable="true"]

Kreatywne zabawki dla 3-latków

Wraz z wiekiem potrzeby smyka zmieniają się. Aby stymulować jego zmysły, należy zapewnić mu dostęp do coraz bardziej skomplikowanych i wymagających zabawek, które będą stanowić dla niego wyzwanie. Dzieci w wieku 3 lat wiedzą już o świecie całkiem sporo. Pomóż im poszerzać tę wiedzę i wyposaż je w zabawki, które pozwolą im zdobywać nowe wiadomości na temat tego, co ich otacza.

[product id="1558, 1560, 1561" onlyAvailable="true"]

Aby pobudzić wyobraźnię smyka, wykorzystaj kreatywny kalejdoskop, którym można obracać, zmieniając tym samym kształty i kolory oglądanych obrazów. W Bajum znajdziesz wysokiej jakości modele ze zwierzątkami, robotami lub potworami. Kreatywne i giętkie klocki przyssawki to kolejna z naszych propozycji. Dzięki nim budowanie konstrukcji nabiera zupełnie nowego wymiaru. Jako mądre zabawki dla dzieci w wieku 3 lat sprawdzą się także kreatywne układanki, edukacyjne tablice, znikopisy i ciastolina.

[product id="1497, 1498, 1500, 1504" onlyAvailable="true"]

Kreatywne zabawki dla 4-latków

Ruchy 4-latków nabierają precyzji, co umożliwia sięgnięcie po jeszcze bardziej wymagającą rozrywkę. Kreatywność dziecka można wspierać poprzez różnego rodzaju malowanki i wyklejanki. Motorykę małą natomiast poprzez innowacyjne klocki, tablice mozaikowe i magnetyczne. Doskonałym pomysłem na rodzinną rozrywkę są gry planszowe o łatwych do zrozumienia zasadach, które bawią, a jednocześnie uczą. Warto sięgnąć także po piasek kinetyczny, z którego 4-latek może tworzyć budowle w myśl swoich oryginalnych projektów. 

[product id="1389, 1770, 1771" onlyAvailable="true"]

Co dla 4- latków oferuje Bajum? Dzieci w tym wieku, podobnie jak 3-latki, z pewnością pokochają kreatywne klocki przyssawki. Aby stworzyć im okazję do aktywności, a jednocześnie umożliwić rozwój koordynacji ruchowej, polecamy zabawkę Door Pong, czyli kompaktowego tenisa stołowego, który nie wymaga… stołu. Aby móc w niego grać wystarczy framuga drzwi, do której montuje się zabawkę. Dzięki niej dziecko ćwiczy precyzję uderzenia. Door Pong to także źródło wielu pozytywnych emocji.

[product id="1038, 1511, 1778" onlyAvailable="true"]

Kreatywne zabawki dla 5-latków

W przypadku starszych dzieci, kreatywne zabawki ułatwiają naukę zasad logicznego myślenia, a także liter i cyfr. Dzięki pomysłowym grom planszowym Twoja pociecha nauczy się działania w myśl ustalonym zasadom. Zadbaj także o to, by wspierać rozwój myślenia przestrzennego oraz pomysłowości u swojego 5-latka. Dzieci w tym wieku chętnie układają puzzle oraz bawią się magnetycznymi klockami. Można je wykorzystać do tworzenia dowolnych konstrukcji. Dziecko może więc dać upust swojej wyobraźni.

[product id="1746, 1775" onlyAvailable="true"]

Co jeszcze zainteresuje dzieci w wieku 5 lat? Znakomitym pomysłem na prezent dla nich są filcowe robótki i wyszywanki, które pozwolą smykom ćwiczyć precyzję ruchów. Rozrywki dostarczą im także zestawy stempelków oraz roboty do składania.

[product id="1358, 1359, 1361, 1867" onlyAvailable="true"]

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko uczyło się poprzez zabawę, skorzystaj z oferty Bajum. Znajdziesz u nas wysokiej jakości zabawki kreatywne dla dzieci w każdym wieku.

Copyright © 2023 Bajum.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium