bajum.pl
Pomysły na zabawy jesienne dla dzieci
Pomysły na zabawy jesienne dla dzieci

Najlepsze gry i układanki dla dzieci na jesienne popołudnia

Gdy dni stają się coraz krótsze, a pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, pora poszukać rozrywki w domu. Jak uchronić swoją pociechę przed nudą? Z pomocą rodzicom przychodzą kolorowe puzzle, pomysłowe układanki i emocjonujące, a przy tym rozwijające gry. Zapoznaj się z naszymi propozycjami zabaw na chłodne, deszczowe jesienne dni i wieczory.

Puzzle dla dzieci - rozrywka na jesień

Wystarczy jeden rzut oka za okno, by mina Twojej pociechy zrzedła? Być może szary, deszczowy dzień nie pozwoli Wam na szaloną zabawę na placu zabaw, ale to nie musi oznaczać nudy. Jesień stanowi idealny czas na to, by zapoznać się z naszymi nowościami. Co prawda, nie masz wpływu na pogodę za oknem, ale możesz sprawić, by Twój maluch się rozchmurzył. Wykorzystaj kolorowe puzzle dla dzieci. To fantastyczna rozrywka, ale nie tylko. Puzzle umożliwiają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i pobudzają wyobraźnię. Ich układanie to znakomita okazja do ćwiczenia umiejętności motorycznych oraz precyzji ruchów.

Dodatkowo, wspólne układanie puzzli ze smykiem sprzyja rozmowom o otaczającym nas świecie i może pełnić funkcję edukacyjną. To doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku. W Bajum znajdziesz wiele idealnych na jesień propozycji, dedykowanych zarówno małym, jak i dużym.

Puzzle dla małych dzieci na jesień

Jesienny, deszczowy dzień stanowi fantastyczne tło do rozmów o przyrodzie. Wykorzystaj do tego dostępne w naszym asortymencie, edukacyjne puzzle, odpowiednie już dla 2-latków. Dzięki nim smyk nauczy się cierpliwości i wytrwałości. Polecamy niezwykle barwne, wykonane z wysokiej jakości, grubej tektury puzzle dla dzieci, których bohaterami są mieszkańcy lasu. Kolorowe ilustracje z pewnością wzbudzą zainteresowanie Twojej pociechy, a możliwość dostosowania poziomu trudności do jego możliwości sprawi, że maluch nie zrazi się niepowodzeniem.

Kto musi radzić sobie z deszczem, podczas gdy my kryjemy się przed nim w ciepłych domach? Zwierzęta leśne, lecz one nie mają z tym problemu. Dlaczego? Układanie opracowanych we współpracy z psychologiem dziecięcym puzzli wspiera rozwój malucha. Może też przynieść odpowiedzi na wiele pytań. Zapakowane w estetyczne pudełko układanki to z pewnością doskonały wybór na jesienne popołudnia.

[product id="1367, 1368, 1369, 1370" onlyAvailable="true"]

Jesienne puzzle obserwacyjne

Puzzle dostarczą rozrywki także starszym dzieciom. W tym przypadku jednak mamy do czynienia ze znacznie mniejszymi elementami, których układanie będzie wyzwaniem dla Twojej pociechy. Dedykowane dzieciom w wieku co najmniej 5 lat puzzle obserwacyjne rozwijają spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. W ofercie Bajum możesz znaleźć wiele atrakcyjnych zestawów, które bawią, a jednocześnie uczą. Wśród nich dostępne są m.in.:

 • Mapa świata
 • Układ słoneczny
 • Statek piratów
 • Las

Ten ostatni znakomicie sprawdzi się jesienią. Poprzez układanie krajobrazu lasu wraz z jego mieszkańcami, Twoja pociecha może dowiedzieć się, jak zwierzęta chronią się przed chłodem i przygotowują do zimy. Umieszczenie wszystkich elementów na swoim miejscu wcale nie oznacza końca zabawy. Teraz czas na odnalezienie przedmiotów, znajdujących się na dołączonych do zestawu kartach. Poszukajcie ich razem. Może być przy tym sporo śmiechu.

[product id="1809, 1811, 1814, 1816" onlyAvailable="true"]

Puzzle dla dzieci na poprawę humoru

Gdy słonecznych dni jest coraz mniej, odczuwamy spadek energii, a często także mamy gorszy nastrój. To dotyczy także naszych dzieci. Rozwiązaniem jest aktywność fizyczna, która dostarcza organizmowi dużej dawki poprawiających humor endorfin. Jak jednak się ruszać, gdy pogoda nie zachęca do wyjść?

Odpowiedź to wyjątkowe, dostępne w naszej ofercie puzzle dla dzieci Yoga. Na grubym kartonie umieszczono różne pozycje jogi. Należy je połączyć ze zwierzęciem, które symbolizują. Maluch nie tylko łączy ze sobą elementy układanki. Może też ćwiczyć wraz z rodzicem, świetnie się przy tym bawiąc. To propozycja dla smyków już od 3. roku życia.

[product id="1356, 1358, 1813, 1868" onlyAvailable="true"]

Magnetyczne układanki na jesienne dni

Poza puzzlami, na jesień polecamy także magnetyczne układanki, dedykowane maluchom w wieku 3-8 lat. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale też wspierają kreatywność dziecka, otwierając przed nim wiele możliwości fantastycznej zabawy. W ofercie Bajum znajdziesz ich duży wybór. Są to układanki magnetyczne, dotyczące:

 • budowy ciała człowieka
 • mierzenia czasu
 • rozpoznawania emocji
 • pojazdów
 • zawodów
 • dinozaurów
 • kosmosu
 • pór roku

Jesienią znakomicie sprawdzi się zestaw “4 pory roku”. Dzięki niemu maluchowi łatwiej będzie dostrzec zachodzące w przyrodzie zmiany i zrozumieć, że każda pora roku może być piękna, a jesienne spacery ze zbieraniem kasztanów i kolorowych liści to prawdziwa frajda. Układanki magnetyczne dla dzieci pozwalają na dowolne łączenie elementów, co oznacza, że zabawa nimi nigdy się nie nudzi.

[product id="1781, 1831, 1832" onlyAvailable="true"]

Gry dla dzieci na jesień

Nie masz pomysłu na jesienne popołudnie? Sięgnij po pobudzające wyobraźnię i dostarczające emocji gry dla dzieci. Jeśli Twoja pociecha uwielbia piłkę nożną, brzydka pogoda nie musi dla niej oznaczać konieczności rezygnacji z rywalizacji sportowej. Wystarczy, że wyposażycie się w dostępną w naszym sklepie grę, która rozwija zdolność logicznego myślenia i budzi sportowego ducha. W poręcznej grze magnetycznej rolę zawodników oraz piłki pełnią pionki. Jej plansza to murawa, a w rolę trenerów i strategów rozgrywek wcielacie się Wy. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

[product id="1362, 1363, 1379, 1749" onlyAvailable="true"]

Młodszym pociechom polecamy na jesień pomysłowe wspomagajki. Są to wspierające edukację malucha gry dla dzieci o różnej tematyce. Nasz typ na jesień to pory roku. Jeśli Twój smyk skończył już 2 lata, taka rozrywka z pewnością przypadnie mu do gustu. Pozwala na realizację wielu scenariuszy zabaw. Można wykorzystać ją jako grę typu “memory”, ale nie tylko. Dodatkowy plus gry stanowią estetyczne ilustracje, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy Twojego dziecka.

Masz już pomysł na to, jak spędzać jesienne popołudnia z dzieckiem? W sklepie Bajum znajdziesz jeszcze więcej inspiracji. Zajrzyj do nas i sprawdź, jak możesz umilić swojemu smykowi czas w szare, deszczowe dni, wspierając jednocześnie jego rozwój.

Copyright © 2023 Bajum.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium