bajum.pl

Kalkulator ciążyWyprawka - przewodnik Pomysł na prezent

Najlepsze zabawki dla 1,5 rocznego dziecka 
Najlepsze zabawki dla 1,5 rocznego dziecka 

Najlepsze zabawki dla 1,5 rocznego dziecka

 Najlepsze zabawki dla 1,5 rocznego dziecka

Wybór zabawek dla 1,5 rocznego malucha może być prawdziwym wyzwaniem. W tym dynamicznym okresie rozwoju dziecka idealne zabawki to te, które nie tylko są bezpieczne i dostosowane do jego wieku, ale również wspierają rozwój motoryczny, logiczne myślenie oraz umiejętności społeczne. Odkryj z nami zabawki, które przyniosą Twojemu maluchowi godziny wspaniałej zabawy, a przy tym wspomogą jego wszechstronny rozwój. Nie czekaj, sprawdź nasze propozycje już teraz! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Co znajdziesz w artykule:

 

Sprawdź również:

Zabawki Edukacyjne dla 2-latka 

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki 18 m+?

Wybierając zabawki dla rocznego dziecka, należy sprawdzić, czy są odpowiednie dla wieku dziecka w wieku 18 miesięcy. Zabawki sensoryczne, manipulacyjne i edukacyjne będą doskonałym pomysłem na prezent dla rocznej dziewczynki lub chłopca. Jeździki, sortery, klocki czy książeczki to propozycje, które rozwijają nowe umiejętności i zachęcają do zabawy. W naszym sklepie znajdziesz bogaty asortyment zabawek dla rocznego dziecka, które doskonale wspierają rozwój maluszka.

[product id="2581, 1505, 2150, 2100" onlyAvailable="true"]

Zabawki Edukacyjne dla 18 miesięcznego dziecka

Zabawki edukacyjne dla 18-miesięcznego dziecka są niezwykle istotne we wspieraniu jego rozwoju. Sortery, które wymagają dopasowywania kształtów, pomagają maluchowi rozwijać zdolności logicznego myślenia oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Wieże do układania, z kolei, są świetne do ćwiczenia precyzji i cierpliwości, a także uczą dziecko rozumienia pojęć wielkości i kolejności. Książeczki, szczególnie te z teksturami do dotykania lub otwieranymi okienkami, nie tylko stymulują zmysły dziecka, ale również budują jego słownikowy zasób oraz wprowadzają do magii opowiadań, co jest fundamentem dla rozwoju językowego. Puzzle są doskonałe do rozwijania zdolności rozpoznawania kształtów i kolorów, a także stymulują zdolność rozwiązywania problemów oraz cierpliwość u maluchów. Każda z tych zabawek w unikalny sposób przyczynia się do wszechstronnego rozwoju malucha, angażując go w aktywność, która jest jednocześnie zabawą i nauką. 

[product id="1513, 2157, 2092, 1769" onlyAvailable="true"]

Sensoryczne zabawki dla dziecka 1,5 roku

Gdy dziecko ma półtora roku, warto zwrócić uwagę na zabawki sensoryczne, które wspierają jego rozwój poprzez różnorodne doznania takie jak dotyk, dźwięk, wzrok, czy słuch. Zabawki sensoryczne pobudzają zmysły maluszka, rozwijając jego percepcję i poznawanie świata. Możesz rozważyć miękkie pluszaki z różnymi fakturami, gryzaki, książeczki sensoryczne czy kolorowe piłeczki o różnych kształtach dostosowane do małych rączek.

[product id="2095, 1571, 2152, 908" onlyAvailable="true"]

Zabawki ruchowe dla 1,5 rocznego dziecka

Zabawki ruchowe są fantastycznym sposobem na wspieranie rozwoju motorycznego dzieci w wieku 1,5 roku, umożliwiając im nie tylko zabawę, ale także rozwijanie koordynacji ruchowej i równowagi. Jednym z ciekawszych przykładów takiego rozwiązania są hulajnogi Scoot and Ride, które oferują niezwykłą funkcjonalność przekształcania się z jeździka na hulajnogę. Daje to możliwość dostosowania zabawki do aktualnych umiejętności i zainteresowań dziecka. Dodatkowo, hulajnogi te wyposażone są w regulację wysokości, co pozwala na idealne dopasowanie zabawki do wzrostu dziecka, zapewniając mu komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy. To sprawia, że hulajnogi Scoot and Ride stanowią doskonały wybór dla maluchów, stymulując ich rozwój na wielu płaszczyznach.

[product id="15543, 1542, 1544, 1551" onlyAvailable="true"]

Idealna zabawka dla półtorarocznego dziecka to taka, która wspiera jego rozwój

Wybór zabawek dla dziecka w wieku 1,5 roku powinien być skoncentrowany na propozycjach, które nie tylko bawią, ale również stymulują jego umysłowy i fizyczny rozwój. Warto sięgnąć po zabawki manipulacyjne, klocki, sorter czy książeczki zaprojektowane specjalnie dla dzieci w tym wieku. Zabawki, które angażują zmysły i umożliwiają dziecku aktywne działanie, są kluczowe dla jego wszechstronnego rozwoju. W ten sposób maluch może rozwijać motorykę, koordynację oraz zdolności poznawcze w przyjazny i atrakcyjny dla siebie sposób.

[product id="2236, 2032, 2581, 1568" onlyAvailable="true"]

Przestrzeń do kreatywnej zabawy - idelny prezent dla rocznego dziecka 

Namioty tipi to doskonały pomysł na prezent dla malca w wieku 18 miesięcy, tworząc dla nich magiczną przestrzeń do kreatywnej zabawy. Te cudowne kąciki do zabawy oferują dzieciom nie tylko miejsce, gdzie mogą wykorzystać swój nadmiar energii, ale również przenoszą je w fascynujący świat fantazji. Maluchy naturalnie skłaniają się do poszukiwania swoich małych, przytulnych schronień, co czyni namioty tipi idealnym prezentem, pobudzającym ich wyobraźnię i zapewniającym przestrzeń do beztroskiej zabawy.

[product id="2045, 1483, 789, 798" onlyAvailable="true"]

Pytania i Odpowiedzi, Które Warto Poznać

Jakie zabawki dla 1,5 rocznego dziecka?

Kiedy maluch ma 1,5 roku, istotne jest dostarczenie mu zabawek odpowiednich dla jego wieku, które będą nie tylko atrakcyjne, ale także wspomogą jego rozwój. Zabawki edukacyjne, sensoryczne oraz interaktywne są idealnym wyborem dla rocznego dziecka. Klocki, sortery czy książeczki to propozycje, które rozwijają nowe umiejętności i pobudzają manualną aktywność, sprzyjając wszechstronnemu rozwojowi maluszka.

Jak stymulować rozwój 1,5 rocznego dziecka?

Odpowiednie stymulowanie rozwoju dziecka w wieku 1,5 roku wymaga wyboru odpowiednich zabawek. Zabawki edukacyjne, takie jak pchacze, jeździki czy ruchome zabawki, pomagają rozwijać umiejętności motoryczne oraz koordynację u półtorarocznego maluszka. Z kolei zabawki sensoryczne, jak miękkie pluszaki z różnymi fakturami, gryzaki czy instrumenty muzyczne, pobudzają zmysły i wspierają percepcję dziecka w wieku 1,5 roku.

Czym bawi się 1,5 roczne dziecko?

1,5-roczne dziecko z dużą ciekawością odkrywa świat, bawiąc się sorterami, które pomagają rozwijać zdolności motoryczne oraz umiejętność rozpoznawania kształtów i kolorów. Książeczki z grubymi stronami i kontrastowymi ilustracjami, jeździki oraz inne zabawki ruchowe też stanowią świetną rozrywkę, pobudzając wo rozwój fizyczny i poznawczy malucha.

Ostatnia aktualizacja: 21-03-2024

Autor artykułu: Iwona Bożek

Mama dwójki małych łobuziaków, których miłość inspiruje do tworzenia magicznego świata dziecięcego.

Copyright © 2023 Bajum.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium